تبلیغات
bazispot آهنگ - نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

یکشنبه 4 تیر 1396 08:46 ب.ظ

 

نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

 • نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  بسیاری از افراد آزادکار به دنبال پیدا کردن یک شغل تمام‌وقت هستند؛ این افراد علاوه بر پیدا کردن شغل دلخواه، باید خودشان را از نظر ذهنی نیز برای این کار آماده کنند.

  دلایل زیادی برای روی آوردن به آزادکاری وجود دارد و از جمله مزایای آن می‌توان به انتخاب ساعات کاری، انتخاب پروژه‌های دلخواه و نظارت کردن بر آن‌ها از آغاز تا پایان اشاره کرد. به عبارت دیگر می‌توان گفت کار کردن برای خود بهتر از کار کردن در یک شرکت اســت. اما از آنجایی که انسان‌ها همیشه به دنبال بهتر شدن هستند، ممکن اســت بعد از گذشت مدتی فکر کنند که از این به بعد چگونه می‌توانند در کارشان پیشرفـــــت کنند. معمولا افرادی که آزادکار هستند، در این مدت مهارت‌هایی زیادی به دست آورده‌اند و می‌توانند از این به بعد به همین صورت کار کنند. اما این سؤال پیش می‌آید که اگر این افراد بخواهند شرایط خودشان را تغییر بدهند، در چه موقعیت شغلی می‌توانند به‌طور دائم اســتخدام شوند؟ توجه به مواردی که در ادامه‌ی این مقاله‌ی توما آورده شده اســت، کمک می‌کند این افراد مسیر خودشان را راحت‌تر پیدا کنند و از نظر ذهنی به آمادگی کامل برسند.

  ac9e99cd 28e6 4f01 9b90 c38ea19c6da4 نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  ۱- مزایا و معایب موقعیت فعلی خود را مشخص کنید

  شخصی که می‌خواهد آزادکاری را رها کند و برای شخص دیگری کار کند، باید دلایل خوبی برای این کار داشته باشد. بهتر اســت قبل از اینکه تصمیم عجولانه بگیرید، در مورد مزایا و معایب این تصمیم به‌خوبی فکر کنید و ببینید کدام جنبه‌های آزادکاری را دوست دارید و کدام مزیت کار تمام‌وقت را به آزادکاری ترجیح می‌دهید. سپس به دنبال شغلی باشید که با مهارت‌های فعلی شما سازگاری داشته باشد. به‌عنوان مثال اگر انعطاف‌پذیری ساعات کاری را دوست دارید، بهتر اســت دنبال شرکت‌هایی باشید که در انتخاب ساعات کاری منعطف هستند و به کارمندان خود سخت نمی‌گیرند. در مورد انتخاب کردن شرکت‌هایی که قوانین سنتی دارند و روی منظم بودن ساعات کاری حساس هستند احتیاط کنید. همچنین اگر احساس می‌کنید که تنها کار کردن برایتان سخت اســت، بهتر اســت دنبال شرکت‌هایی باشید که دارای محیطی با کار تیمی هستند. تجزیه و تحلیل گفتگوهای مصاحبه‌ی کاری، به شما کمک می‌کنند که متوجه شوید شرایط کاری یک شرکت تا چه اندازه با روحیات و شرایط مورد نظر شما همخوانی دارد.

  81f75377 13f8 4cab aa4c 7b81a72b62ee نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  ۲- مهارت‌های برجسته‌ی خود را مشخص کنید

  افرادی که آزادکاری را به کار تمام‌وقت ترجیح می‌دهند، باید مهارت‌های خود را تحلیل کنند و ببینند چه کاری را بهتر از کارمندان تمام‌وقت می‌توانند انجام دهند. معمولا افراد آزادکار مهارت‌هایی دارند که دیگران باید تلاش زیادی برای کسب کردن آن‌ها انجام دهند. تمرکز کردن بر این مهارت‌ها شما را از دیگران متمایز کند و در تصمیم‌گیری به شما کمک خواهد کرد. از خودتان بپرسید چه مهارتی دارید که کارمندان تمام‌وقت ندارند؟ تجربه‌ی کار کردن با بودجه‌ی محدود، تکیه کردن به خودتان هنگام حل کردن دردسرات و بازاریابی کار خودتان از جمله مهارت‌هایی هستند که شما با آزادکاری کسب کرده‌اید و این مهارت‌ها شما را از دیگران متمایز می‌کنند. بسیاری از این مهارت‌های خاص و بی‌نظیر در کارهای تمام‌وقت به‌شدت باارزش هستند. بنابراین هنگام مصاحبه‌های کاری با کارفرما، بر این مهارت‌ها تمرکز کنید و به آن‌ها بگویید که داشتن این مهارت‌ها چگونه با کار شرکت آن‌ها در ارتباط اســت.

  b56852f9 395b 4bc0 8b37 6cbf12b6b73f نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  ۳- شغل‌های مناسب را هدف قرار دهید

  همان‌طور که می‌دانید پیدا کردن شغل مناسب، بسیار سخت و خسته‌کننده‌ اســت. اما فراموش نکنید که یکی از مهارت‌های شما به‌عنوان یک فرد آزادکار پیدا کردن شغل یا همان پروژه اســت. خبر خوب این اســت که شما با اســتفاده از همین مهارت خود می‌توانید یک شغل ثابت و مناسب برای خودتان بیابید و فرآیند اســتخدام را راحت‌تر کنید. برای شروع این فرآیند بهتر اســت دنبال مشاغلی باشید که با حوزه‌ی آزادکاری شما در ارتباط هستند. گاهی اوقات پیش می‌آید کارفرماها از میان کارمندان آزادکار خود افرادی را به‌عنوان کارمند تمام‌وقت اســتخدام می‌کنند. بنابراین اگر کارفرماهای شما به نیروی کار نیاز داشتند، می‌توانید پیشنهاد و شرایط خودتان را با آن‌ها مطرح کنید. اگر باز هم نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، می‌توانید نظر افرادی را که برای آن‌ها پروژه انجام داده‌اید،  جویا شوید و از آن‌ها بازخورد بگیرید و آن مهارت‌ها را در رزومه‌ی خود بنویسید. همچنین در رزومه‌ی خود عنوان کنید که تابه‌حال برای کدام شرکت‌ها کار کرده‌اید و کدام‌یک از دردسراتشان را برطرف کرده‌اید. فراموش نکنید که معرفی خودتان به‌عنوان فردی که پیشنهادهای کاری متنوعی دارد اما در یک حوزه‌ی کاری متمرکز مانده اســت، به اعتبار شما در نزد کارفرماها می‌افزاید.

  a1130d63 51f1 4463 ad72 4e710fe39012 نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  ۴- معیارهای خود را اولویت‌بندی کنید

  زمانی که صحبت از حقوق به میان می‌آید، باید ببینید چه مزایایی برای شما در اولویت قرار دارند. آیا ترجیح می‌دهید در یک شرکت کار کنید زیرا به دنبال تضمین درآمد بیشتر و بیمه سلامت هستید؟ یا اینکه دوست دارید مرخصی با حقوق داشته باشید؟ همان‌طور که می‌دانید، افراد آزادکار همیشه آماده‌ی کار هستند و در تعطیلات خود حقوقی دریافت نمی‌کنند. بنابراین بسیاری از افرادی که به دنبال ترک کردن آزادکاری هستند، ترجیح می‌دهند با داشتن یک شغل دائمی از مزایای تعطیلات با حقوق بهره‌مند شوند. از طرفی این موضوع را نیز در نظر بگیرید که با ترک کردن آزادکاری احساس اســتقلال خود را از دست خواهید داد. صرف‌نظر از این مزایا، شما باید تحقیق کنید و ببینید قیمت بازار برای کاری که انجام می‌دهید چقدر اســت.

  5f7ce831 6903 4c27 af31 daacafc09ad0 نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید

  ۵- خودتان را برای تغییرات ذهنی آماده کنید

  ترک کردن آزادکاری و اســتخدام شدن در یک شغل تمام‌وقت با تغییرات زیادی برای شما همراه خواهد بود. بنابراین بهتر اســت خودتان را از نظر ذهنی آماده کنید و این تغییرات را بپذیرید. مواردی که در ادامه آورده شده اســت، از جمله موضوعات متفاوت در آزادکاری و کار تمام‌وقت هستند و بهتر اســت از قبل با آن‌ها آشنایی داشته باشید:

  کنترل: شما در آزادکاری خودتان می‌توانید پروژه‌های مورد نظرتان را انتخاب و روی آن‌ها کار کنید؛ درحالی‌که در یک کار تمام‌وقت کارفرما پروژه‌ها را برای شما انتخاب می‌کند و شما حق انتخابی در این زمینه نخواهید داشت.

  انعطاف‌پذیری: کار کردن در مکان دلخواه و ساعت دلخواه جای خودش را به ساعات کاری منظم در روزهای کاری خواهد داد. در کارهای تمام‌وقت ۸ ساعت کار بی‌وقفه در محل و دفتر ثابت اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

  خودمختاری: رئیس خود بودن جایش را به نقل دادن به یک فرد دیگر خواهد داد. این شخص کار شما را به‌دقت ارزیابی می‌کند و به شما بازخورد می‌دهد.

  آزادی: افراد آزادکار هر موقع که بخواهند می‌توانند به تعطیلات در محل مورد نظر خود بروند. درحالی‌که در کارهای تمام‌وقت باید درخواســت مرخصی خود را ابتدا با رئیستان مطرح کنید و او بعد از بررسی کردن شرایط ممکن اســت اجازه‌ی مرخصی رفـــــتن به شما ندهد. افراد آزادکار حتی مدت‌زمان تعطیلات را خودشان می‌توانند انتخاب کنند و این به آن‌ها اجازه می‌دهد که مدت‌زمان بیشتری در کنار اعضای خانواده و دوستان خود سپری کنند.

  حال که با بخشی از تغییرات آشنایی پیدا کردید، راحت‌تر می‌توانید خودتان را از نظر ذهنی برای این شرایط آماده کنید. همچنین بهتر اســت که در مورد این مسائل با کارفرمای خود صحبت کنید تا او نیز متوجه شود که شما این تغییرات را می‌دانید و آن‌ها را پذیرفـــــته‌اید.

  جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
  مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

  نوشته نکاتی که باید قبل از ترک آزادکاری و اســتخدام شدن در نظر بگیرید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

  لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها: نکاتی ، که ، باید ، قبل ، از ، ترک ، آزادکاری ،